Lista aktualności Lista aktualności

Odnawialna na święta

Zapraszamy do zakupu naturalnych choinek z Lasów Państwowych

Od poniedziałku rusza sprzedaż świątecznych drzewek na szkółce w Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy.

Choinki w kujawsko-pomorskich Lasach Państwowych sadzone są na specjalnych plantacjach, jak ta w Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy w Toruniu, na ul. Leśny Trakt 5, nieopodal ronda Olimpijczyków.

- Kupując drzewko świąteczne od Lasów Państwowych mamy pewność, że nie niszczymy przyrody, bo kupujemy drzewko hodowane specjalnie w świątecznym celu, na specjalnej powierzchni i pozyskane w sposób legalny – mówią leśnicy.  

Ceny choinek z plantacji Lasów Państwowych są konkurencyjne. Za iglaki cięte o wysokości od 1 do 2,5 m trzeba zapłacić 30 -40 zł brutto, a tej samej wielkości drzewka w doniczce, kosztują 40-50 zł brutto.

Takie choinki będzie można kupić od 5 grudnia do 22 grudnia – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14 – kiedy na zewnątrz jest jeszcze jasno.  Dodatkowo przewidziano sprzedaż w przedświąteczny weekend tj. 16 – 17 grudnia w godzinach 9-14.

UWAGA!!! Uwaga !!! Nie będzie sprzedaży choinek dnia 15 grudnia.

W niedzielę, 17 grudnia - w godzinach sprzedaży, będzie można wziąć udział w świątecznym rajdzie nordic walking stowarzyszenia „Wytrwam”. To trzecia edycja "Świątecznego marszu z choinką” i aktywny sposób na celebrowanie przedświątecznej atmosfery na łonie natury. Nadleśnictwo Dobrzejewice jako partner wydarzenia zachęca do wzięcia udziału w tematycznym przebraniu. Dla najbardziej wytrwałych piechurów i właścicieli najbardziej pomysłowych kreacji przewidziano niespodzianki.

Choinki z Nadleśnictwa Dobrzejewice można także nabyć w Leśnictwie Osiek (16-22 grudnia) oraz z plantacji w Leśnictwie Komorowo (18-22 grudnia) w godzinach 12.00-16.00. Szczegóły na załączonych plakatach. 

WARTO WIEDZIEĆ

Ukorzenione choinki są chętnie kupowane z zamiarem późniejszego przeniesienia na działkę. Należy jednak uważać, ponieważ wyjętemu z gruntu drzewku przycina się bryłę korzeniową, tak aby zmieściła się w donicy. Takie drzewko przeżyje u nas w domu najwyżej miesiąc. Do ukorzeniania w gruncie najlepiej nadają się choinki, które od początku w szkółce wyrosły w donicy.