Lista aktualności Lista aktualności

Posadź swoje drzewo!

Leśnicy z Nadleśnictwa Dobrzejewice zapraszają do samodzielnego posadzenia drzewa, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”.

W Toruniu, będą sadzone gatunki biocenotyczne, takie jak dzikie jabłonie, grusze, czarny bez.

Leśnicy zapewniają sadzonki, które wyhodowali w pobliskiej Szkółce leśnej Bielawy. Do dyspozycji będą szpadle i kostury, dezynfekowane po każdym użyciu. Spotkamy się w lesie 16 kwietnia (piątek) w godzinach od 13-16. Prosimy jednak o przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Chętni będą proszeni o podchodzenie pojedyńczo lub w gronie rodzinnym. Obecni do pomocy leśnicy, indywidualnie poinstruują w temacie techniki sadzenia swojego drzewa, opowiedzą o leśnej pracy i pasji do lasu.

- Samodzielne posadzenia drzewa ma wymiar symboliczny i będzie wyrazem naszej dbałości o przyrodę – tymi słowami zaprasza do udziału w wydarzeniu Sylwester Tułodziecki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrzejewice.

Lokalizacja nasadzeń nie jest przypadkowa. Mieszkańcy Torunia byli informowani o trzebieżach i pracach prowadzonych w lesie przy osiedlu Na Skarpie. Tu znajdują się ścieżki spacerowo-biegowe, chętnie uczęszczane przez społeczeństwo. Las znajdujący się pod zarządem Nadleśnictwa Dobrzejewice jest już wypielęgnowany, ścieżki ponownie udostępnione dla aktywnego wypoczynku. Będąc na spacerze warto się zatem zatrzymać przy ulicy Konstytucji 3 maja, między Wojewódzkim SzpitalaemZespolonym(Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu),a kościołem, w lesie znajdującym się na wysokości ulicy Kosynierów Kościuszkowskich. Tam, przy tablicy „Zapraszamy do lasu”, na chętne osoby, będą czekać leśnicy. Będzie nam zielono! Przecież łączą nas drzewa!!!

Pinezka z lokalizacją.

 

Materiały do pobrania