Wydarzenia Wydarzenia

Wielkie otwarcie ścieżki Złotoria-Osiek

Z Torunia do Osieka rowerem. Już w najbliższy weekend miłośnicy Turystyki rowerowej będą mogli korzystać z nowej drogi między Złotorią a Osiekiem. Otwarcie trasy w piątek 9 maja 2014 r. o godz. 15.00.

Impreza rozpocznie się przy szkole w Złotorii. Po symbolicznym przecięciu wstęgi 12-kilometrowa droga dla rowerzystów, rolkarzy i kijkarzy zostanie otwarta. Każdy, kto będzie chciał ją pokonać, dostanie odblaskowe gadżety, a najmłodsi rowerowe koszulki. 

Trasa powiedzie przez grunty Nadleśnictwa Dobrzejewice aż do Osieka. Na wszystkich będzie czekał darmowy domowy żurek, co nieco z grilla oraz woda dla ochłody. Na scenie pojawi się Nocna Zmiana Bluesa, a dookoła staną stoiska z ciekawymi atrakcjami, w tym stanowisko Nadleśnictwa Dobrzejewice.

Leśnicy podszkolą z ekologii i wiedzy o lesie, rozdając sadzonki w nagrodę dla najlepszych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przypomni o bezpieczeństwie na drodze, policja oznakuje rowery, a Starostwo Powiatowe w Toruniu będzie prowadziło konkursy z nagrodami dla dużych i małych. Będą też trampoliny, dmuchane miasteczko i wata cukrowa. 

Droga rowerowa Toruń – Złotoria – Osiek powstała w ramach unijnego projektu „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych". Jego liderem jest Powiat Toruński, a parterami województwo i gminy, przez które przebiega. Jest to inwestycja o szczególnym znaczeniu dla regionu, której głównym celem jest przeniesienie ruchu rowerowego z dróg publicznych. Licząca 12,1 km trasa kosztowała 4,4 mln zł. Ponad połowa trasy wiedzie przez lasy gminy Lubicz i Obrowo, a kończy się nad kąpieliskiem w Osieku.

 

Program imprezy przedstawia się następująco:

15:00 - wielkie otwarcie drogi rowerowej w Złotorii, teren Szkoły Podstawowej


15:15 – 16:00 - przejazd rowerami ze Złotorii do Osieka (teren Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku)

16:15 – 17:00 - część oficjalna (wystąpienia gości, podziękowania)

17:00 – 19:00 - część artystyczna, występ gwiazdy wieczoru Nocnej Zmiany Bluesa
 

  

Źródło: "Toruń. Nasze miasto"