Wydawca treści Wydawca treści

Onawialna na święta

Zapraszamy do zakupu naturalnych choinek z Lasów Państwowych

Od poniedziałku rusza sprzedaż świątecznych drzewek na szkółce w Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy.

Choinki w kujawsko-pomorskich Lasach Państwowych sadzone są na specjalnych plantacjach, jak ta w Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy w Toruniu, na ul. Leśny Trakt 5, nieopodal ronda Olimpijczyków.

- Kupując drzewko świąteczne od Lasów Państwowych mamy pewność, że nie niszczymy przyrody, bo kupujemy drzewko hodowane specjalnie w świątecznym celu, na specjalnej powierzchni i pozyskane w sposób legalny – mówią leśnicy.  

Ceny choinek z plantacji Lasów Państwowych są konkurencyjne. Za iglaki cięte o wysokości od 1 do 2,5 m trzeba zapłacić 30 -40 zł brutto, a tej samej wielkości drzewka w doniczce, kosztują 40-50 zł brutto.

Takie choinki będzie można kupić od 5 grudnia do 22 grudnia – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14 – kiedy na zewnątrz jest jeszcze jasno.  Dodatkowo przewidziano sprzedaż w przedświąteczny weekend tj. 16 – 17 grudnia w godzinach 9-14.

W niedzielę, 17 grudnia - w godzinach sprzedaży, będzie można wziąć udział w świątecznym rajdzie nordic walking stowarzyszenia „Wytrwam”. To trzecia edycja "Świątecznego marszu z choinką” i aktywny sposób na celebrowanie przedświątecznej atmosfery na łonie natury. Nadleśnictwo Dobrzejewice jako partner wydarzenia zachęca do wzięcia udziału w tematycznym przebraniu. Dla najbardziej wytrwałych piechurów i właścicieli najbardziej pomysłowych kreacji przewidziano niespodzianki.

Choinki z Nadleśnictwa Dobrzejewice można także nabyć w Leśnictwie Osiek (16-22 grudnia) oraz z plantacji w Leśnictwie Komorowo (18-22 grudnia) w godzinach 12.00-16.00. Szczegóły na załączonych plakatach. 

WARTO WIEDZIEĆ

Ukorzenione choinki są chętnie kupowane z zamiarem późniejszego przeniesienia na działkę. Należy jednak uważać, ponieważ wyjętemu z gruntu drzewku przycina się bryłę korzeniową, tak aby zmieściła się w donicy. Takie drzewko przeżyje u nas w domu najwyżej miesiąc. Do ukorzeniania w gruncie najlepiej nadają się choinki, które od początku w szkółce wyrosły w donicy.


Jesienna oferta sadzonek!

Sprzedaż sadzonek w Nadleśnictwie Dobrzejewice

 

Nadleśnictwo Dobrzejewice oferuje Państwu szeroki asortyment sadzeniowy do zalesień i nasadzeń.

Szkółka Leśna Bielawy mieszcząca się na terenie Torunia jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju.

W naszym asortymencie znajduje się około dwudziestu różnych gatunków drzew i krzewów leśnych w ilości ok. 5,5 mln sztuk rocznie. Sadzonki sprzedawane są zarówno z gruntu jak i z bryłką. Sprzedajemy także sadzonki w pojemnikach (doniczkach).

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii nasze sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym (z kontenerów) mogą być wysadzane zarówno wczesną wiosną jak i późną jesienią. Każda sadzonka jest mikoryzowana, czyli zapewnia się jest wsparcie, sojusznika w postaci grzyba żyjącego w symbiozie z drzewkiem. Takie gratisowe wzbogacanie substratu zapewnia odporność sadzonki na choroby i suszę. Gwarantujemy niemal ich 100% przeżywalność.

Właśnie ruszył jesienny okres sprzedaży sadzonek - zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.

 

Jak dojechać do Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy, gdzie znajduje się leśna szkółka?

Lokalizacja: tutaj. Można też wpisać w aplikacje mapowe adres: Leśny trakt 5. 

 

Poznaj naszą ofertę! Przyjdź, zadzwoń lub sprawdź nasz cennik!

Nasze atuty:

  • atrakcyjne ceny
  • najwyższa jakość
  • możliwość negocjacji                                                 
  • profesjonalne doradztwo                                            
  • duży wybór                                                                    
  • 40 lat doświadczenia

Sprzedaż drewna

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna wielowymiarowego.

Sprzedaż drewna

Aktualny cennik detaliczny, zasady sprzedaży drewna oraz aktualna decyzja Nadleśniczego dotycząca ich wprowadzenia - poniżej do pobrania. Prosimy o kontakt telefoniczny, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.

Telefony kontaktowe do  leśniczowie leśnictw.